Vzduchotěsnost – zvláštní úskalí při rekonstrukci

Netěsnosti elektrický zásuvek a vypínačů při Bower Door testu

Při rekonstrukci je řešení vzduchotěsnosti zvláště náročné. Často se naráží na křivé stěny a nerovné povrchy, které se řeší čistou sádrokartonovou stěnou, za kterou se však mnohokrát zapomíná na možné netěsnosti, které se zde mohou vyskytovat, jako je např. zdivo.

Takové konstrukce mohou být rizikové a vyžadují následné opravy. Řešením může být použití vzduchotěsného nástřiku, který lze aplikovat na celý povrch. Vždy je vhodné před dalšími návaznostmi překontrolovat netěsnosti Blower door testem, který může včas upozornit na případné netěsnosti nebo špatné zpracování.

Obr. 1. a 2. Anemometr ukazuje průchod vzduchu elektrickými zásuvkami 2,78 nebo 1,86 metrů za sekundu. Skutečná příčina se nachází za zásuvkami, ale je zakryta sádrokartonem. Takovéto netěsnosti je potřeba hledat a řešit před zaklopením sádrokartonem. V opačném případě se špatně detekují a velmi špatně opravují.

Obr. 3 Hrubé nebo prašné podklady lze pro lepení lepicími pásky pro clima připravit pomocí AEROSANA VISCONN. Za tímto účelem se nanáší jedna nástřiku.
Ing. Jiří Kasal

Ing. Jiří Kasal

obchodní manager

Lídr ve výrobě celulózových vláken

Izolace a systémy pro úsporu energií již od roku 1991

Internetový obchod CIUR

Foukaná izolace

Vzduchotěsné systémy budov

Akustika a odhlučnění

Ekologické stelivo

Společnost CIUR a.s. je výrobcem více než 80 vysoce kvalitních produktů z celulózových vláken. Pro více informací navštivte náš web www.ciur.cz

Lídr ve výrobě celulózových vláken

Izolace a systémy pro úsporu energií již od roku 1991. 

Chci získat podrobnější informace o produktu

Vzduchotěsnost – zvláštní úskalí při rekonstrukci

Jste na dobré cestě získat podrobnější informace o tomto produktu. Po odeslání vás bude kontaktovat specialista produktů značky pro clima® a nezávazně vám poradí, jaký produkt je pro vás ten pravý.