Vzduchotěsnost – Prostupy potrubí

Možné řešení pro utěsnění trubek: s krátkými kousky lepicí pásky jsou trubky a fólie lepeny dokola. To je to však velmi časově náročné a nejedná se také o nejideálnější způsob.

Těsnicí manžety

Počet prostupů potrubí vzduchotěsnou vrstvou na stavbách neustále roste. Dnes to již není jen o odpadních trubkách, ale také o řemeslnících různých profesí řešící ohřev vody pro domácnost, fotovoltaiku nebo ventilaci, kteří problematiku ohledně vzduchotěsnosti neberou příliš v úvahu. Konkrétním plánováním a včasným zásahem tomu však lze zabránit. Existuje také mnoho již hotových řešení, která lze implementovat, a to rychle a levně.

Typická chyba při utěsňování prostupu potrubí: tato lepicí páska je nevhodně aplikována, během lepení došlo k přehýbání. Často však takovéto aplikace zůstávají bez povšimnutí a projeví se až při zkoušce vzduchotěsnosti – Blower Door Testu.
Ing. Jiří Kasal

Ing. Jiří Kasal

obchodní manager

Lídr ve výrobě celulózových vláken

Izolace a systémy pro úsporu energií již od roku 1991

Internetový obchod CIUR

Foukaná izolace

Vzduchotěsné systémy budov

Akustika a odhlučnění

Ekologické stelivo

Společnost CIUR a.s. je výrobcem více než 80 vysoce kvalitních produktů z celulózových vláken. Pro více informací navštivte náš web www.ciur.cz

Lídr ve výrobě celulózových vláken

Izolace a systémy pro úsporu energií již od roku 1991. 

Chci získat podrobnější informace o produktu

Vzduchotěsnost – Prostupy potrubí

Jste na dobré cestě získat podrobnější informace o tomto produktu. Po odeslání vás bude kontaktovat specialista produktů značky pro clima® a nezávazně vám poradí, jaký produkt je pro vás ten pravý.