Vzduchotěsnost – Prostupy kabelů

Řešení pro prostupy kabelů: použití kabelové manžety, která je následně přilepena k podkladu.
Typická ukázka prostupu kabelů skrz vzduchotěsnou vrstvu. Snaha zde byla, ale ta bohužel sama osobě nestačí: takovéto utěsnění kabelů je nedostačující a je náchylné k zatížení tahem.

Těsnicí manžety

Správně navržená vzduchotěsná obálka je základem energeticky účinné budovy. Kromě toho jsou projektanti a řemeslníci také odpovědní za jakékoliv škody, které se mohou později v důsledku nesprávného plánování a zpracování vyskytnout. Provádění zkoušek vzduchotěsnosti (Blower Door Test) v průběhu fáze výstavby a po dokončení ukazují, zda jsou dodrženy požadované hodnoty a zároveň lze díky nim detekovat, kde jsou v obálce budovy netěsnosti.

Klasickými a nejčastějšími problémy s netěsností jsou prostupy kabelů. Příčinou děr v plášti budovy není jen samotné provedení, ale zároveň i nedostatečné plánování. Elektrikáři, instalatéři, tesaři a další profese jsou velmi často bez bližších znalostí problematiky týkající se vzduchotěsnosti a nejsou ani dostatečně upozorněni na její důležitost. Často také dochází k porušení vzduchotěsné obálky již po jejím dokončení, tím že se dodatečně předělává potrubí nebo kabely a opět dochází k porušení vzduchotěsné roviny. V takovém případě musí být samozřejmě tyto prostupy také vzduchotěsně utěsněny, ale často tomu bohužel tak není.

Praktickým řešením je manžeta, například kabelová manžeta KAFLEX, kterou jsou kabely vzduchotěsně utěsněny.

Ing. Jiří Kasal

Ing. Jiří Kasal

obchodní manager

Lídr ve výrobě celulózových vláken

Izolace a systémy pro úsporu energií již od roku 1991

Internetový obchod CIUR

Foukaná izolace

Vzduchotěsné systémy budov

Akustika a odhlučnění

Ekologické stelivo

Společnost CIUR a.s. je výrobcem více než 80 vysoce kvalitních produktů z celulózových vláken. Pro více informací navštivte náš web www.ciur.cz

Lídr ve výrobě celulózových vláken

Izolace a systémy pro úsporu energií již od roku 1991. 

Chci získat podrobnější informace o produktu

Vzduchotěsnost – Prostupy kabelů

Jste na dobré cestě získat podrobnější informace o tomto produktu. Po odeslání vás bude kontaktovat specialista produktů značky pro clima® a nezávazně vám poradí, jaký produkt je pro vás ten pravý.