Systém SOLITEX FRONTA PENTA / SOLITEX FRONTA PENTA connect

3-vrstvá pásovina na opláštění stěny s monolitickou TEEEmembránou

Vzduchotěsná vnější difúzní fólie

K dispozici také ve verzi connect:

Technologie

Technické parametry

SOLITEX FRONTA® PENTA

Pětivrstvá pásovina na opláštění stěn s dvojitou monolitickou membránou TEEE

OBLAST POUŽITÍ: Difúzně propustná, pětivrstvá pásovina na opláštění stěn s dvojitou monolitickou membránou TEEE. Použití za uzavřenými i otevřenými fasádami (mezerový plášť s šířkou mezer až 50 mm a 40% otevřené plochy z celkové plochy). Chrání izolační materiál trvale bezpečně před větrem a deštěm.

VýrobekČíslo výrobkuGTINDélkaŠířkaPlochakg / balbalbal / pal
SOLITEX FRONTA PENTA16350402663916350950 m1,50 m75 m223 kg112
SOLITEX FRONTA PENTA16435402663916435325 m3,00 m75 m223 kg112
SOLITEX FRONTA PENTA connect16434402663916434650 m1,50 m75 m223 kg112

ZVLÁŠTNOSTI:
Pětivrstvá skladba s dvojitou, monolitickou membránou TEEE; optimální podmínky pro vysychání konstrukcí stěn: neporézní funkční membrána transportuje aktivně vlhkost směrem ven; difúzně propustná a zároveň nepropustná proti přívalovému dešti; černá textilie s identifikačním potiskem v oblasti přesahu: za mezerovým pláštěm není viditelná; extrémně odolná proti roztržení, izoluje proti větru, dešti a vodě; 6 měsíců lze volně vystavit povětrnostním podmínkám; rychlé a bezpečné lepení pomocí integrovaných samolepicích zón connect podél dlouhé strany pásoviny.

SYSTÉMOVÉ PRODUKTY:
Lepící páska: TESCON INVIS; DUPLEX;
Napojovací lepidlo: ORCON F; ORCON MULTIBOND
Kabel / Trubka: KAFLEX; ROFLEX

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Textilie: Polypropylen-Mikrovlákno
Membrána: TEEE, monolitická
Tloušťka:1,1 ±0,2 mm
Sd-hodnota:0,2 ±0,05 m
Chování při požáru:E
Vystavení povětrnostním vlivům:6 měsíců
Vodotěsnost:W1
Plošná hmotnost:280 ±15 g/m²
Tepelná stabilita:Trvalá do -40 °C až +100 °C
Pevnost v tahu podélná/příčná:440 ±35 N/5 cm / 440 ±35 N/5 cm

Nejlepší ochrana pro předvěšené fasády

Vystavení povětrnostním vlivům

Fasádní systémy s vysoce difúzně propustnými pásovinami na opláštění stěn SOLITEX FRONTA QUATTRO a SOLITEX FRONTA WA bezpečně a jistě chrání izolační materiál a konstrukci již během fáze výstavby před větrem a deštěm.

Pracovní postup

Rozvinutí a upevnění prvního pásu

1 Rozviňte první pás horizontálně a vyrovnejte do vodováhy, respektive si předem připravte značky na nosné konstrukci.

Upevnění jednotlivých pásů se provádí v horní třetině prostoru chráněného před vlhkostí přesahem následujícího pásu a v místech, které budou následně překryty kontralatěmi. Používejte pozinkované spony (min. 10 mm široké a 8 mm dlouhé). Pásy se nesmí upevňovat v místech, ve kterých odtéká nashromážděná voda.

Rozvinutí druhého pásu, přesah a upevnění

2 Rozviňte druhý pás, vytvořte přesah ve směru odvádějícím vodu a upevněte. Pro ulehčení práce je možné se při vyrovnávání držet přerušované čáry.

Slepit přesah směrem odvádějícím vodu

3 U neviditelných lepených spojů a napojení pásovin na opláštění stěn za mezerovými plášti uchyťte TESCON INVIS středem na spoj a postupně přilepte. Pásku pevně přitlačte! Dbejte na dostatečné přitlačení. Obzvláště účinného přítlaku který šetří Vaše ruce je přitlačení pomocí přítlačné pomůcky PRESSFIX.

Alternativa: viditelné slepení přesahu pásů pomocí univerzálních lepicích pásek pro vnitřní i vnější použití TESCON No. 1 a TESCON VANA. Pásku umístěte prostředkem na hranu vrchního pásu a postupně přilepte. Dbejte na dostatečné přitlačení. Pevně přitlačte.

Napojení na základovou desku

4 Napojení na základovou desku, nebo jiné minerální, nebo hrubé povrchy pomocí napojovacího lepidla ORCON F. Podklad očistěte. Naneste cca 5 mm silnou housenku z lepidla (u nerovných povrchů i více). Přilepte pásovinu do lepidla tak, aby se vytvořil dilatační záhyb. Vrstvu lepidla nestlačte zcela do plocha, aby dokázalo absorbovat pohyby stavebního dílu.

Napojení na okna

Přilepte pásovinu na okenní rám větrotěsně a směrem odvádějícím vodu pomocí rohové lepící pásky TESCON PROFIL. Díky dělené separační fólii je možné přilepit lepicí pásku nejprve na pásovinu a poté v druhém kroku na okno. Pro neviditelné spoje použijte oboustrannou lepicí pásku DUPLEX nebo černou TESCON INVIS. Pozor: u DUPLEXu musí pásovina přesahovat přes okenní rám o cca 15 mm. Pásky pevně přitlačte.

4 Napojení na základovou desku, nebo jiné minerální, nebo hrubé povrchy pomocí napojovacího lepidla ORCON F. Podklad očistěte. Naneste cca 5 mm silnou housenku z lepidla (u nerovných povrchů i více). Přilepte pásovinu do lepidla tak, aby se vytvořil dilatační záhyb. Vrstvu lepidla nestlačte zcela do plocha, aby dokázalo absorbovat pohyby stavebního dílu.

Napojení na kabely a potrubí

5 Navlékněte na kabel manžetu na kabely pro clima KAFLEX z EPDM, přiložte k pásovině, stáhněte separační papír a přilepte. Dbejte na dostatečné přitlačení. Pevně přitlačte. Na potrubí používejte manžety na potrubí ROFLEX.

Napojení na trámy

6 Napojení na (hoblovaný) trám se provádí pomocí rohové lepicí pásky TESCON PROFIL. Díky dělené separační fólii lze nalepit pásku nejprve na trám a v druhém kroku na pásovinu. Pořadí lepení: 1. dole, 2. vlevo a vpravo, 3. nahoře. Napojení na hrubé trámy pomocí napojovacího lepidla ORCON F nebo ORCON CLASSIC.

Montáž pláště

7 SOLITEX FRONTA QUATTRO je vhodná pro konstrukce s mezerovým pláštěm. Mezera smí být max. 35 mm široká a mezi pláštěm a pásovinou musí být minimální odstup na podvětrání 2 cm. SOLITEX FRONTA QUATTRO je pro tuto aplikaci černě potištěná, aby písmo neprosvítalo skrz spáry.