TESCON NAIDECK

Páska na utěsnění hřebíků pod kontralatěmi u šikmých střešních konstrukcí. TESCON NAIDEC je vhodný pro zhotovení pomocného zakrytí ve smyslu požadavků ZVDH spolu s pásovinami pro clima pro použití se záklopem i bez záklopu. Prostupy hřebíků a šroubů se její pomocí trvale a bezpečně utěsní.

butylkaucokova-paska-tescon-naideck

Napojovací systém

TESCON NAIDECK – napojovací systém

Utěsněné prostupy

Aby pásoviny pro použití se záklopem a bez něj splňovaly požadavky bezpečného spodního zakrytí odolného proti roztržení ve spoji a protržení a požadavky na pomocné zakrytí, je zapotřebí umístit pod kontralatě pásku na utěsnění hřebíků. Tato se stará o to, aby i při silném a dlouho trvajícím dešti se nedostala srážková vlhkost otvory kolem hřebíků do stavebního dílu. Tím se zabrání škodám způsobeným provlhnutím materiálu u izolovaných konstrukcí, respektive obydlených částech staveb. TESCON NAIDEC se umístí bez přerušení mezi kontralať a pásovinu pro použití se záklopem i bez záklopu. Tím je zajištěno, že po rozdělení odstupu latí budou utěsněny též hřebíky a šrouby kontralatí. Samostatné těsnící podložky z pěnových materiálů zde již nelze cíleně použít. Butyl pásky TESCON NAIDEC byl vyvinut speciálně pro použití na utěsnění hřebíků. Hřebík jej transportuje až k vnitřní funkční membráně a zde ji trvale utěsní. Pásky, které těsní pouze na povrchu pásoviny (např. pěnové materiály), netěsní až k vrstvě funkční membrány.

Složení

Pro clima TESCON NAIDEC sestává z butylkaučuku odolného proti stárnutí, bez obsahu asfaltu. V kombinaci s vysokou tepelnou stabilitou je dána trvalost lepeného spoje. Táhnoucí se butylové lepidlo trvale utěsní prostupy hřebíků. Přizpůsobí se struktuře materiálu pásoviny a dřevovláknitých záklopových desek. S velkou bezpečností se tak zabrání proniknutí vody.

Rámcové podmínky

Lepené spoje na suchém podkladu zaručují těsnost od počátku. Chladné venkovní teploty < 5°C zpomalují případně těsnící účinek.

Pracovní postup

1 Páska TESCON NAIDEC je vybavena velmi táhnoucím lepidlem. Přizpůsobuje se velmi dobře struktuře pásovin a dřevovláknitých desek a utěsňuje prostupy hřebíků trvale a bezpečně.

2 Nalepit pásku
Těsnící pásku umístěte středem na kontralať a postupně nalepte. Pásku dobře přitlačte. Pro clima PRESFIX Vám šetří při práci Vaše ruce.

3 Vyrovnat kontralať
Na konci stáhněte kousek separační fólie. Kontralať umístěte a hřebíkem na jednom místě zafixujte. Dbejte přitom na to, aby separační fólie vyčnívala po straně ze spáry pod kontralatí.

4 Upevněte kontralať
Separační fólii postupně vytahujte ze spáry. Po postupném přilepení kontralať připevněte pomocí hřebíků nebo šroubů. Hotovo.